Markowe okulary
Jak dopasować okulary damskie?

Jak dopasować okulary damskie?

Dobrze dopasowane okulary świetnie podkreślają naturalną urodę i uzupełniają codzienne stylizacje. Tylko jak dobrać tę wymarzoną parę oprawek? Przecież w salonach optycznych znajdziemy mnóstwo modeli do wyboru… Oto kilka wskazówek, które ułatwią zakupy.

Jak dopasować oprawki do kształtu twarzy?

Czasami mawia się, że przeciwieństwa się  przyciągają. Jeśli chodzi o okulary damskie, to zasada sprawdza się w 100%. Posiadaczki okrągłych twarzy powinny postawić na oprawki prostokątne i kwadratowe. Tego typu oprawki sprawią, że rysy twarzy staną się wyraźniejsze. Będą doskonale kontrastować z dziewczęcymi rysami twarzy, dodadzą im charakteru.

Dobrze dopasowane okulary świetnie podkreślają naturalną urodę i uzupełniają codzienne stylizacje

Natomiast panie, które mogą pochwalić się twarzą prostokątną powinny wybrać okulary okrągłe bądź owalne. Dobrze będą się prezentować oprawki, które lekko wchodzą poza owal twarzy. Sprawiają, że rysy stają się łagodniejsze i bardziej kobiece. Panie, które mają kwadratowy kształt twarzy mogą postawić oprawki okularów, które są okrągłe owalne.  Takie oprawki pozwolą złagodzić silnie zarysowany kształt żuchwy. Jeśli jakaś pani ma ochotę na odrobinę figlarności w stylu retro, to może zdecydować się na oprawki w kształcie „kociego oka”.  Taki kształt oprawek doskonale pasuje do stylu pin-up i nie tylko…

Osoby, które mają trójkątny kształt twarzy najlepiej będą wyglądać w okularach, które mają kształt okrągły bądź owalny. Taki typ oprawek poszerzy optycznie kości policzkowe i pomoże odwrócić uwagę od zbyt ostro zarysowanej linii brody.

Masz owalną twarz? Jesteś prawdziwą szczęściarą. Do takiego kształtu pasują praktycznie każde oprawki. Dlatego posiadaczki owalnej buzi mogą eksperymentować z najbardziej fantazyjnym modelami. Warto jednak zwrócić uwagę na wielkość oprawek. Nie powinny one wystawać poza naturalny owal twarzy. Dzięki temu zachowamy odpowiednie proporcje twarzy.

Miej oko na oko


Dobrze dopasowane oprawki damskie  powinny też współgrać z  kształtem i położeniem naszych oczu. Przecież każda kobieta pragnie, żeby jej oczy były jak największe i dobrze podkreślone. Do głęboko osadzonych oczu i opadającej powieki pasują okulary, które optycznie wyciągają oko ku górze. Dlatego warto przymierzyć okulary, które mają kształt kociego oka, sprawdzą się te w bardziej filigranowych, drucianych oprawkach. Jeśli mamy mniejsze, wąskie oczy to warto rozważyć  zakup okularów, które mają symetryczny kształt. Ważne, żeby oko znajdowało się w centralnej części soczewki.

Oczywiście sam kształt oprawek to jeszcze nie wszystko! Warto dopasować kolor oprawek do naszego typu urody. W tym wypadku pod uwagę na kolor oczu włosów i cery. Kolejna istotna sprawa to design oprawek. Przecież większość z nas nosi okulary praktycznie każdego dnia.  Dlatego okulary powinny dobrze komponować się z naszym stylem ubierania no i oczywiście z osobowością.

Przy wyborze oprawek korekcyjnych musimy wziąć pod uwagę jak dużą wadę wzroku mamy.  Przy większych wartościach korekcji, wybór filigranowych oprawek może być dość kłopotliwy, a czasami wręcz niemożliwy.

A co zrobić jeśli mamy wątpliwości, jakie oprawki okularów do nas pasują? Najlepiej po prostu przymierzyć kilka modeli okularów, w różnych wariantach kolorystycznych. Oprócz walorów estetycznych zwróćmy na takie kwestie jak trwałość i wygoda. Nawet najmodniejsze okulary staną się prawdziwym utrapieniem, jeśli będzie nam w nich po prostu niewygodnie. Przy problemach z wyborem odpowiednich oprawek warto prosić o pomoc obsługę salonu optycznego. Fachowcy z pewnością pomogą nam znaleźć okulary damskie idealne do naszych potrzeb.