Jakie szkła do okularów wybrać?
Okulary korekcyjne wybiera coraz więcej osób. Często już kilkulatki potrzebują takiego narzędzia korekcyjnego. Od jego jakości zależy, czy będzie się okulary nosiło z przyjemnością. Nie powinny być one zbyt ciężkie, tak żeby nie odciskały się na twarzy i nie powodowały dyskomfortu. Lekkość mogą nadać szkła do okularów, w dzisiejszych czasach produkuje się je już z różnych nowoczesnych, często charakteryzujących się lekkością materiałów. Wiele osób skupia się najbardziej nad wyborem oprawek, jednak to właśnie od szkieł zależy, czy produkt będzie się sprawdzał w normalnym funkcjonowaniu.
Jakie szkła są dostępne w salonach optycznych?
Nowoczesny salon optyczny to duży wybór nie tylko oprawek w różnych kształtach i rozmiarach, to przede wszystkim innowacyjne szkła do okularów, bezpieczne dla oczu, pozytywnie wpływające na ich kondycję. W niejednym takim wyrobie można odszukać pomocne udogodnienia, między innymi jest to: powłoka blue, powłoka drive, fotochrom, hydrofobowa, antyrefleks. Takie specjalistyczne powłoki są w stanie ochronić oczy przed różnego typu niedogodnościami. Często okulary przez to, że szkła są w nie wyposażone, nie sprawiają trudności w noszeniu. Można ich używać w każdej sytuacji, prowadzić auto w okularach, czytać, spędzać czas na zewnątrz słoneczny dzień.
Co to jest indeks soczewek okularowych?
Wady wzroku są różne, niekiedy wada jest tak duża, że wymaga użycia bardzo grubych szkieł. Dla lepszej wygody i komfortu posiada okularów soczewki okularowe o nowoczesnym charakterze mogą być bardzo cienkie. Indeks soczewek dla osób, które mają wadę poniżej 3 dioptrie, to przeważnie 1,5. Wyższe wady wzroku wymagają użycia wyższego indeksu, wówczas można liczyć na to, że szkła nie będą grube, ciężkie i nieestetycznie wyglądające. Taka soczewka okaże się bardziej funkcjonalna. Cieńsze szkła to większa możliwość wyboru dobrych jakościowo oprawek, pasujących do twarzy.
Dlaczego warto wybierać szkła z nowoczesnymi powłokami?
Już coraz częściej odchodzi się od szkieł, które nie mają powłoki hydrofobowej, antyrefleksu czy powłoki oleofobowej. Gdy są obecne, okulary nie wymagają ciągłego czyszczenia, nie brudzą się, nie parują, łatwiej je też używać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, w pracy czy w domu przed komputerem. Z powłoką hydrofobową bez problemu można wyjść z domu ze swoimi okularami i nie trzeba się obawiać, że będą one zaraz mokre od kropel deszczu. Ich funkcjonalność niejednokrotnie przyczynia się do tego, że wybierane są częściej niż soczewki kontaktowe.